17. listopad

17. listopad – Mezinárodní den studentstva, který je zároveň Dnem boje za svobodu a demokracii, uctilo naše město přesně v den státního svátku uspořádáním vzpomínkového setkání u pamětní desky, která od loňského roku visí na budově městského úřadu.

Proslovy, osobní vzpomínky, svíčky, květiny, úcta a respekt. Typické symboly všech pietních aktů. Přesto je každý originální v čase, v kterém se koná a  lidmi, s kterými je sdílen.

Do toho letošního zcela necitlivě vstoupil Jaroslav Gavenda, reportér seznamu.cz, neboť do svého článku, v kterém kritizuje na venkově upadající zájem o 17. listopad, si jako příklad vybral, aniž by si cokoli ověřoval, naše město.

Z jeho článku cituji: “ …v menších obcích i městech jsou pamětní místa více osiřelá.
Například v Libčicích nad Vltavou mají od minulého roku novou pamětní desku 17. listopadu 1939 a 1989. Je na budově městského úřadu v centru města. Dopoledne 17. listopadu se u ní ale snad nikdo nezastavil. Nehořela tu žádná svíčka, ale místní reportérovi Seznamu vysvětlili, že pamětní desky mají svůj smysl, i když k nim během státního svátku nikdo nepřijde…“

Celý článek si můžete přečíst zde: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/lesk-a-bida-pamatniku-sametove-revoluce-venkov-na-ne-uz-skoro-zapomnel-3968

Napsala jsem na adresu pana Gavendy protest proti jeho nespravedlivému nařčení a na obhajobu vedení města i občanů, kteří se pietního aktu zúčastnili. Přiložila jsem hned několik důkazů, že jsme se na 17. listopad připravovali a vzpomínkové setkání uspořádali. Dle očekávání jsem doposud od pana Gavendy neobdržela žádnou reakci, tím méně omluvu, která by byla na místě.

Jsem hluboce zklamaná novinářsky neprofesionálním přístupem reportéra zřejmě nejvyhledávanějšího vyhledávače,  který  znevážil jméno našeho města, ale zároveň odhalil metody práce seznamu.cz, o jehož objektivitě lze teď  právem pochybovat.

Naše město rozhodně není ten „venkov“, jenž by  ignoroval či zapomínal na  17. listopad 1939 a 1989, který se nesmazatelně zapsal do historie naší země a ovlivnil životy nás všech.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Související články