Šachový klub Liběhrad informuje

V průběhu dubna byly ukončeny mistrovské soutěže družstev v šachu a ŠK Liběhrad měl do soutěží přihlášena dvě družstva.

Radost nám udělalo mužstvo, které hraje regionální přebor osmičlenných družstev, protože skončilo na hezkém druhém místě. Naši šachisté to však brali jako neúspěch, protože družstvo hrálo velice dobře a od druhého kola bylo v čele soutěže. Bohužel, v posledním rozhodujícím kole, kdy stačila s mužstvem Sokola Buštěhrad B remíza k postupu do vyšší soutěže, zapracovala psychika a hráči nezvládli partie a prohráli těsně 3,5 – 4,5.

B mužstvo hrálo regionální soutěž pětičlenných družstev a skončilo na pátém místě, což zhruba odpovídá síle mužstva. B mužstvo dokázalo zvítězit v pěti zápasech, jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo.

Souběžně se soutěží družstev byl sehrán přebor oddílu o „mistra Libčic“, jehož vítězem se stal Jiří Hořínek, a proto mu gratulujeme k vítězství.

Je škoda, že v současné době do oddílu nedochází žádná mládež. Rozhodně to není o tom, že by v Libčicích nebyly chytré děti, již v předešlých letech nám to dokázali Jakub Manek, Adam Basl a Jakub Houška. Nicméně sport a pohybové hry jako fotbal či florbal jsou pro děti daleko přitažlivější než další učení.

Zveme všechny případné zájemce, kteří se chtějí pobavit a ověřit si svoji sílu, na pravidelný hrací den. Můžete přijít  každý čtvrtek od 18,00 hodin do Klubu seniorů v Letecké ulici. Těšíme se na vás, protože věříme, že v Libčicích je určitě více šachistů než dochází do klubu.

Vladislav Tyban

 

Související články