Akce NA KOLE DĚTEM i u nás za humny

Tento pátek 5. června v naší těsné blízkosti projede jedna z etap akce NA KOLE DĚTEM. Máme možnost se připojit k 6. ročníku této benefiční akce.

Akci NA KOLE DĚTEM pořádá nadační fond cyklisty Josefa Zimovčáka a zaměřuje se na podporu onkologicky nemocných dětí. Nápad vznikl v roce 2010 jako součást mezinárodního sportovního projektu NA KOLE DĚTEM. Sám Josef Zimovčák propadl jízdě na vysokém kole a drží několik rekordů. Jeho nadační fond svými aktivitami podporuje rozšíření solidarity a potřebné finanční pomoci včetně přímé podpory dětí trpících onkologickým onemocněním.

V letošním roce je doprovodná CYKLOTOUR uspořádána do deseti etap, které vedou napříč celou Českou republikou. My máme možnost se připojit k druhé etapě cyklotouru, která začíná ve Zbuzanech a pokračuje dále přes obce Roztoky – Úholičky – Tursko – Těšina – Kralupy nad Vltavou až do Mšené-Lázně. Odjezd z Roztok je plánovaný na 12:15. Této akce se může zúčastnit každý, stačí se kdekoliv během trasy připojit do pelotonu a pokračovat s ním v cestě dokud se vám chce.

Jede se za plného provozu po silnicích. Každý účastník zodpovídá sám za sebe a za dodržování pravidel silničního provozu. Na bezpečnost a plynulost dopravního provozu po celou dobu dohlíží Policie ČR. Základní zdravotnickou službu zajišťuje pořadatel. Nejedná se o závod, jde o dobročinnou jízdu, která má pomoci, nikoliv přinést komplikace.

Máte-li v pátek čas, chuť a kolo, rozhodně se připojte. Není se čeho bát, svým zapojením pomůžete tomuto výjimečnému sportovnímu projektu a nemocným dětem bojovat se svou chorobou.

Více na: http://www.nakoledetem.cz/

Vít Penížek

Související články