Drop the House Open Air – již 25.6.2016 na náplavce

Srdečně zveme na přehlídku nejlepších DJs v naší zemi, kteří budou pouštět muziku na  festivalu Drop the House na libčické náplavce.

Předtím si v rámci zpestření programu můžete prohlédnout vytuněné auťáky a obdivovat ukázku flyboardingu přímo na Vltavě.

A pak už  nastoupí hlavní program, a to House Music.

Pro ty, kteří by snad netušili, co to znamená a jak tento hudební žánr vznikl, připomínám, že je to to známé ducduc tvořené bicím automatem v monotonním 4/4 taktu.  Rytmus je tedy jasně zřetelný a dá se na něj tancovat, i když nemáte hudební sluch ani pohybové nadání:).   Údajně toto zvukové schéma vymysleli DJs začátkem 80. let 20. století v USA tak,  že pomocí bicího automatu či zvuků typických pro bicí,  upravovali disco, soul a funky skladby. Pak už to byla jen otázka krátké doby, kdy se tento žánr rozšířil po celém světě, zejména proto, že se nemusel vytvářet v drahých nahrávacích studiích, ale klidně i v domácích podmínkách lidmi bez hlubokého hudebního vzdělání. Odtud patrně vznikl název House Music. Máte-li pocit, že to je stejné jak Techno House, tak se nemýlíte. Tyto dva žánry  nelze snadno od sebe odlišit, spíše se často zvukově prolínají.

Přijďte si to na náplavku poslechnout. Určitě to bude stát za to.

Video pozvánka zde:
https://www.facebook.com/dropthehouseopenair/videos/510385709162285/

DROP

 

Související články