Učitelé jsou placení i o prázdninách

Naštěstí se to nikdy netýkalo a netýká učitelů  v libčické škole, ale ještě i o letošních prázdninách je v ČR dost učitelů v ČR, kteří podepsali se zaměstnavatelem smlouvu před lednem 2016 pouze na 10 měsíců, což pro ně znamená, že o prázdninách nemají práci, musí se hlásit na úřad práce, nebo hledají na léto nějakou brigádu. V září budou pak ve většině případů znovu přijati na své původní místo.

Letos konečně tento nesmysl přestal existovat,  neboť novela zákona pracovní smlouvy na 10 měsíců nedovoluje, vztahuje se však na smlouvy podepsané od letošního ledna. S jistotou tedy můžeme říci, že všichni  učitelé budou mít svůj klasický plat i o letních prázdninách až v příštím roce.

Podle ministerstva školství byla praxe některých ředitelů škol, kteří učitele v červnu propustili a v září zase přijali, za zcela nemorální a pro mě, která sleduje školství zpovzdálí, za  naprosto nepochopitelný systém, který učitele degradoval a nebojím se říci, že dokonce diskriminoval, neboť nestálý pracovní poměr v cyklu 10 měsíců  jim znemožňoval získat např. hypotéku.

Přejme tedy všem učitelům tuto změnu jejich pozice k lepšímu, která jim jistě zajistí klid k hezkému prožití zasloužených prázdnin.

Související články