Libčické posvícení 2016

Když se v nějakém městě či obci postavil kostel, tak to byla vždy velká událost, protože se na jeho stavbě mnohdy podíleli všichni občané. Poté byl kostel předán církvi, aby se o něj starala a vykonávala duchovní službu. Aby ale v něm mohla sloužit mše, bylo třeba kostel posvětit. Tento den se pak stal důvodem k oslavám, které se v různých částech naší země jmenují jinak např. hody, pouť, posvěcení, u nás se ustálilo posvícení.

Katolický kostel v našem městě byl zasvěcen 24. srpna 1726, což je svátek sv. Bartoloměje, po kterém je také kostel pojmenován. Na počest této významné církevní události se v kostele konají mše a ve městě celá řada doprovodných programů. Nejinak tomu bude i letos, a tak se poslední víkend v srpnu můžeme těšit na hudbu, tanec, sport, výstavu,  kolotoče a ohňostroj, který se však bude konat jen za  předpokladu, že nebude extrémní sucho, nebo mokro:).

Musí být tak akorát, nejen kvůli ohňostroji, ale také kvůli tomu, aby se vydařil i následující bohatý program, který je povětšinou „outdoorový“.

Plakát

Související články