Výstava v ZŠ – 9.6. od 15 do 18 hodin

Byla jsem  ve čtvrtek 26. května 2016  na vernisáži  výtvarných prací žáků naší základní školy a nestačila jsem se divit. Ve vestibulu školy je vystaveno to nejlepší, co malí výtvarníci za tento školní rok vytvořili. Není toho málo a je to fakt dobré. Zdařilé kousky keramiky, roztomilé hadrové panenky, restaurované židličky k pianu a spousta obrazů a obrázků namalovaných různými technikami.

Na mnohých dílech je patrná dětská fantazie, která nás dospělé umí vždy překvapit. Ovšem bez dobrého vedení pedagoga se žádný talent nemůže správně rozvíjet. A tak malí umělci spolu s paní ředitelkou Mgr. Raveane objevují  různé malířské techniky, o kterých jsme v dobách  výtvarky našeho dětství neměli ani tušení. Z vlastní zkušenosti vím, jakou trpělivost musí sám výtvarník mít, aby zvládl zpracovat svou inspiraci nějakou novou, ještě nevyzkoušenou technikou. A dovedu si představit, že mnohem větší trpělivost musí mít učitel, aby své svěřence něco naučil a zároveň je v jejich fantazii neomezoval.

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout v galerii, ale mnohem lepší je to  vidět naživo. Máte ještě ještě jednu možnost, a to v době třídních schůzek, které se konají 9. června 2016. Od 15 do 18 hodin si můžete vše v klidu prohlédnout.

Možná tam někde visí i dílo vašeho dítěte, o jehož talentu nemáte tušení….

 

Související články