Závody v gymnastice

Kdo by chtěl tvrdit, že děti jsou dnes líné, pořád sedí u počítače a neumí ani kotoul, tak měl přijít v pátek 16. 6. 2016 do místní sokolovny, kde se konaly závěrečné závody v gymnastice, které se konají vždy na konci školního roku.

Malí sokolové a sokolky zvládli nejen kotoul, ale i hvězdu, rondát, salto, šplh, silová cvičení…. To vše s přehledem dokázali kluci a holčičky ve věku  od 5 do 12 let a očividně je to bavilo. A  nejen na závodech, ale po celý školní rok, kdy pravidelně chodili na gymnastiku, kde pod vedením neúnavného trenéra Jardy Nováky a jeho pomocníků mnohdy překonávali sami sebe. Občas se to bez modřiny, sem tam nějaké té boule či slziček neobejde, ale když se cvik nakonec podaří, veškeré bolesti mizí a zbude nepopsatelná radost.

A tak to bylo i na závodech. Každý výkon byl odměněn potleskem diváků, což byli většinou rodiče malých sportovců a na závěr též diplomem s medailí z rukou náčelníka Jardy Nováka. Tím byl školní rok gymnastiky uzavřen. Protože ale správný sportovec ani o prázdninách nezahálí,  tak se bude za hezkého počasí cvičit  pod širým nebem na koupališti.

Takže nazdar!  Zdar!

Související články