Libčická plovárna: přípravy na léto v plném proudu

Poslední jarní dny obvykle vykazují známky letního počasí a slunce, vyšší teploty nás rychle navnadí na prázdninovou náladu. Na libčické plovárně se intenzivně pracuje, přípravy na nadcházející sezonu jsou v plném proudu.

Manželé Zvolánkovi své působení na libčické plovárně započali již loni, avšak na letošní léto se připravují opravdu systematicky a s velkým nasazení. Snahou je samozřejmě zlepšit služby pro návštěvníky, a to s sebou nese nemalé investice. Celkové výdaje do renovace libčické plovárny se přibližují částce 170tis. Kč. Vnitřní vybavení restaurace i kuchyně se podstatně zlepšilo a vznikl společenský prostor, kde se odehrálo mnoho zajímavých kulturních akcí.

„Velkou péči jsme věnovali zejména zvelebování exteriéru koupaliště a pro letošní sezonu chystáme pro návštěvníky Plovárny řadu překvapení. Naší největší investicí je stavba venkovního plážového baru, který jsme se rozhodli vybudovat proto, že minulý rok se v restauraci vytvářely velké fronty a zákazníci čekali dlouho na obsloužení. Předpokládáme, že provoz venkovního baru, kde se budou podávat pouze nápoje, minimalizuje fronty a odlehčí obsluze v restauraci. Věříme, že tím naše zákazníky uspokojíme.“ uvádí Šárka Zvolánková.

Ani v létě nelze spoléhat na stále krásné počasí, proto další velkou investicí do vybavení je pořízení televize s velkoplošnou obrazovkou na sportovní přenosy. Samozřejmostí je již také bezplatné připojení na internet v celém areálu plovárny. Pro rekreační sportovce je v plánu pořízení dvou venkovních stolů na stolní tenis.

Úprava terénu celého areálu a jeho příprava na letní provoz započala již několik týdnů před otevřením. Jedná se o spoustu drobných či větších úkonů, kam patří například čištění bazénů, čištění sportovišť, obnovení nátěrů, oprava převlékáren, sekání trávy, hubení plevelu a další zahradnické práce. Samozřejmostí je průběžná údržba celého areálu po dobu celé sezony.

Velký dík patří také SDH Libčice nad Vltavou za pomoc při čištění napájecího potrubí a bazénů a společnosti SCREWS & WIRE Libčice, jmenovitě panu Ing. Kosíkovi, za dodávku vody.

„Jsme přesvědčeni, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, aby se vám na Plovárně líbilo, takže teď už si můžeme jen přát hezké léto a vaši návštěvu.Těšíme se na vás.“ Vladimír a Šárka Zvolánkovi

www.plovarna-libcice.cz

Související články